Osrednja vsebina

Navigacija

Obvestilo za javnost

Spoštovani pacienti in obiskovalci Zdravstvenega doma Novo mesto,
zaradi poslabšanja epidemioloških razmer je od 13.7.2022 dalje pri vstopu in gibanju v prostorih ZD NM obvezna uporaba zaščitne maske ter razkuževanje rok (izjema so otroci do dopolnjenega 6. leta starosti ter osebe s posebnimi potrebami). V primeru kliničnih znakov okužbe z virusom SARS-CoV-2 se posvetujte z izbranim osebnim zdravnikom, ki vam bo dal nadaljnja navodila.
Z upoštevanjem zaščitnih ukrepov se zmanjšuje tveganje okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2. Prosimo za dosledno upoštevanje navodil, ki so pomembna tako za zdravje pacientov, kot tudi zaposlenih ZD NM.
Hvala za razumevanje.
Vodstvo ZD NM

Sprememba lokacije izvajanja hitrih antigenskih testov ZD NM

Od četrtka 24.02.2022 dalje spreminjamo lokacijo izvajanja hitrih antigenskih testov (HAT). Testiranja bomo izvajali na parkirišču pred glavnim vhodom ZD NM (kjer smo doslej izvajali že PCR testiranja).

Delovni čas: Ob delavnikih 09.00 – 11.00  in  13.00 – 15.00

Možnosti testiranja:
  • V primeru pozitivnega rezultata samotestiranja – s seboj na vpogled prinesite testno ploščico z označenim imenom in priimkom in uro samotestiranja. Potrebujete še osebni dokument in kartico zdravstvenega zavarovanja, testiranje je brezplačno.
  • V primeru prekinitve izolacije med 7. in 10. dnem po pozitivnem HAT ali PCR testu – s seboj prinesite dokazilo o pozitivnem HAT ali PCR testu (izpis iz aplikacije zVem ali SMS sporočilo o pozitivnem testu), testiranje je brezplačno.
  • V primeru simptomov COVID-19 – v tem primeru se predhodno posvetujte z izbranim osebnim zdravnikom. V primeru, da boste napoteni na hitri antigenski test s seboj prinesite osebni dokument in kartico zdravstvenega zavarovanja, testiranje je brezplačno.
  • Ostali razlogi (izpolnjevanje PCT, potovanje,…) – s seboj prinesite osebni dokument in kartico zdravstvenega zavarovanja, testiranje je samoplačniško.

85+LET IZKUŠENJ
73ZDRAVNIKOV
328VSI ZAPOSLENI
21ODDELKOV