Osrednja vsebina

Navigacija

Obvestilo za javnost

Spoštovani pacienti in obiskovalci Zdravstvenega doma Novo mesto,
zaradi poslabšanja epidemioloških razmer je od 13.7.2022 dalje pri vstopu in gibanju v prostorih ZD NM obvezna uporaba zaščitne maske ter razkuževanje rok (izjema so otroci do dopolnjenega 6. leta starosti ter osebe s posebnimi potrebami). V primeru kliničnih znakov okužbe z virusom SARS-CoV-2 se posvetujte z izbranim osebnim zdravnikom, ki vam bo dal nadaljnja navodila.
Z upoštevanjem zaščitnih ukrepov se zmanjšuje tveganje okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2. Prosimo za dosledno upoštevanje navodil, ki so pomembna tako za zdravje pacientov, kot tudi zaposlenih ZD NM.
Hvala za razumevanje, Vodstvo ZD NM

V ZD Novo mesto 17.10.2022 pričenjamo s cepljenjem proti sezonski gripi.

Pacienti, ki imate izbranega osebnega zdravnika v ZD NM, se lahko cepite:

• Ob rednem načrtovanem obisku izbranega osebnega zdravnika se izvede tudi cepljenje.
  • Cepljenje brez naročanja v cepilnem centru, za ODRASLE paciente izbranih osebnih zdravnikov ZD NM – trenutno vsak ponedeljek med 14.00 in 17.00 uro (morebitne spremembe bomo sproti objavljali na spletni strani – povezava
  • Cepljenje na domu (patronažna služba) – po presoji izbranega osebnega zdravnika.
  • Cepljenje predšolskih in šolskih otrok se izvaja v ambulanti izbranega osebnega zdravnika.
  • Cepljenje nosečnic izvajamo tudi na oddelku ginekologije.
Za vse starostne skupine je za osebe z urejenim zdravstvenim zavarovanjem cepljenje krito s strani proračuna RS.

V kolikor imate možnost vas prosimo, da predhodno izpolnite vprašalnik in ga prinesete s seboj na izvedbo cepljenja.

85+LET IZKUŠENJ
73ZDRAVNIKOV
334VSI ZAPOSLENI
21ODDELKOV