Prispevki

Rak na debelem črevesu in danki

svit_mozic_logo

Rak na debelem črevesu in danki je zahrbten tihi morilec prebivalcev Slovenije, saj več kot 1200 ljudi vsako leto zboli za to obliko raka, približno 700 pa jih zaradi te bolezni umre.

Svitove stojnice bodo dne: 23.1.2012, 6.2. in 20.2.2012, 5.3.2012.

Mnogi, ki imajo zgodnjo obliko te bolezni, se je sploh ne zavedajo, ker se bolezen dolgo razvija brez očitnih bolezenskih znakov. Rak na debelem črevesu in danki se večinoma razvije iz predrakavih sprememb na steni črevesa - polipov. Če polipe odkrijemo in jih pravočasno odstranimo, to obliko raka lahko preprečimo. Če rakave spremembe odkrijemo dovolj zgodaj, je zdravljenje lahko zelo uspešno, bolniku pa ohranimo ne le življenje, ampak tudi kakovost življenja.

Prebivalci, ki so stari nad 50. let prejemajo na dom povabila, da se akcije Svita udeležijo. Izrednega pomena je, da je bolezen pravočasno odkrita, saj je to pomemben dejavnik preživetja. Pozivamo vse, ki ste vabilo Svita prejeli, da se nanj odzovete. Želimo vas natančno seznaniti z Svit programom in zgodnjim odkrivanjem raka na debelem črevesju in danki, zato vas vljudno vabimo, da nas obiščete  med  9.30 – 13.00. uro v avli Zdravstvenega doma Novo mesto.

Svitove stojnice bodo dne: 23.1.2012, 6.2. in 20.2.2012, 5.3.2012.

Veselimo se srečanja z vami!

Mojca Šenica dipl. med.sestra

Koordinator zdravstvene vzgoje